Kategori

Genel

Kategori

2018’e ne kadar az kaldı değil mi? Yılbaşını yurt dışında, hatta ilk defa gittiğiniz bir şehirde kutlamak fikri nasıl duyuluyor sizce? O akşam geldiğinde ve 10’dan geriye doğru hep bir ağızdan sayılmaya başlandığında capcanlı renkleriyle aklınızı başınızdan alacak havai fişek gösterileri size harika anlar yaşatır. Macera duygusu, yeni umutlar, yıldızların altında heyecan dolu bir kalabalık ve tüm bu karmaşada yanınızda sevdiğiniz bir kişi… Yılbaşını muhteşem bir havai fişek gösterisiyle kim kutlamak istemez ki?

Biz de bu coşkuya kayıtsız kalmadık ve tatil programınıza eklemeniz için Dünya’nın en güzel havai fişek gösterilerinin yapıldğı 10 şehri listeledik.

1. Amsterdam

Yılbaşını kutlamaya günler öncesinden başlayan Amsterdam’da su kanallarının üstündeki köprüler havai fişekleri izlemek için en güzel görüş açısını sunuyor. Köprülerin üstündeki bu harika yerler yılbaşı gecesi kapış kapış dolacağı için yerinizi erkenden almanızı tavsiye ederiz.

Amsterdam şehri ve uçuşlar hakkında daha detaylı bilgi için Amsterdam Uçak Bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

2. Londra

İngiltere’nin başkenti, havai fişek gösterisinde her yıl çıtayı daha da yükseltiyor. Yılbaşı gecesi binlerce insanın sokaklarını tıklım tıklım doldurduğu Londra, Avrupa’nın en yüksek dönme dolabı London Eye ile Big Ben Saat Kulesi’ni içine kattığı muhteşem bir gösteri sunuyor.

Londra şehri ve uçuşlar hakkında daha detaylı bilgi için Londra Uçak Bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

3. Rio de Janeiro

Kuzey Yarım Küre kışı iliklerine kadar hissederken siz yılbaşını plajda 30 derece sıcaklıkta eğlenip dans ederek karşılamak isterseniz sizi Rio de Janeiro’ya davet ediyoruz. 4 kilometre uzunluğundaki ünlü Copacabana Plajı, yılbaşında herkesin beyaz giyindiği şehirde sabaha kadar eğlencenin merkezi oluyor. Havai fişekleri ise dünyanın en iyileri arasında sayılıyor.

4. Paris

“Aşıkların Şehri” Paris, onu yılbaşında ziyaret eden hiçbir çifti romantizme doyurmadan geri göndermiyor. Bir diğer adı da “Işıkların Şehri” olan Paris’te Eyfel Kulesi’nin silueti karşısında başlayan bu hayranlık verici ışık gösterisini binlerce kişiyle birlikte izleyebilirsiniz. Uçak biletinizi çift kişilik almayı unutmayın. 😉

Paris şehri ve uçuşlar hakkında daha detaylı bilgi için Paris Uçak Bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

5. Edinburgh

Meşalelerle aydınlanan sokaklarıyla İngiltere’nin hemen yanı başındaki Edinburgh, her ne kadar yılbaşı destinasyonları arasında ülkemizde çok duyulmasa da aslında kutlamalarıyla baya iddialı. İskoçya’nın başkenti Edinburgh, Avrupa’nın en güzel havai fişek gösterisini sunduğunu iddia ediyor. Bu iddiasında ne kadar haklı olduğunu siz de yerinde görüp test etmek isteyebilirsiniz.

6. Berlin

Sabaha kadar süren yılbaşı partileriyle ünlü Berlin’de Brandenburg Kapısı’ndan Zafer Sütunu’na kadar 2 kilometre boyunca uzanan bir festival alanı kuruluyor. Lazer gösterileri, DJ’ler, canlı müzik ve yemek alanları ile dolu bu bölgede 4 kilometrelik bir koşu yarışı bile yapılıyor. Şehrin farklı yerlerinde yapılan havai fişek gösterilerinin en iyisi ise Branderburg Kapısı’nda gerçekleşiyor.

7. Stockholm

Hava dondurucu derecede soğuk olabilir ama Stockholm’un her köşesine sinen yılbaşı hareketliğinin içinizi ısıtacağından emin olabilirsiniz. Yeni yılın gelişini kutlayan çanlar eşliğinde İsveçlilerin eğlence için sokaklara aktığı bu gecede muhteşem bir havai fişek gösterisi sizi bekliyor.

Stockholm şehri ve uçuşlar hakkında daha detaylı bilgi için Stockholm Uçak Bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

8. Sidney

1 Ocak olduğunda bir önceki gecenin coşkulu kutlamalarında çekilmiş birçok kutlama görüntüsü karşımıza çıkar. Bunların arasında en belirgin olanlardan biri de şüphesiz Sidney Limanı’ndan çekilen havai fişek görüntüleridir. Tasarımıyla akıllarda kalan Sidney Opera Evi’nin ve okyanusun pırıltıları eşliğinde bir yılbaşı klasiği olan bu şehri sırf havai fişekleri için tercih edebilirsiniz.

9. Moskova

Yılbaşı için alternatif bir rota sunan Moskova, Kızıl Meydan’daki havai fişek gösterisiyle meşhur. Meydana ulaşmak için sanat müzesini andıran metro istasyonlarını kullanabilirsiniz. Metrodan çıktığınızda kısa bir yürüyüşün ardından karşınıza çıkacak Aziz Vasil Katedrali’nin muhteşem manzarası ise gözlerinizi kamaştıracak.

10. İstanbul

Havai fişek denince göz bebeğimiz İstanbul’umuzdan da bahsetmeden olmaz, değil mi? İster İstanbul’da yaşayın ister başka bir şehirden ziyaret etmek için gelin, bir geceliğine de olsa bu etkileyici gösteriyi mutlaka izlemelisiniz. Dilerseniz bir tekneye atlayarak denize açılıp havai fişekleri İstanbul Boğazı’ndan da izleyebilirsiniz.

İstanbul şehri ve uçuşlar hakkında daha detaylı bilgi için İstanbul Uçak Bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.