Dans, insanlık tarihinin ilk sanat eylemiyken, bazılarımız için de bir tutkudur. Çoğumuz dans etmeyi severiz, birçoğumuz da dansı izlemeyi. Dans, aynı müzik gibi ruhumuzu besleyen bir spor çünkü. Evet, spor! Hatta en eğlenceli spor diyebiliriz. Lafı uzattık ama neden size bunları anlattık dersiniz? Çünkü İstanbul Dans Festivali yaklaşıyor ve bu sene 7’incisi düzenleniyor. İstanbul diye hemen kestirip atmayın; bu festival uluslararası bir festival. Yani, birçok farklı ülkeden gelen dans tutkunları burada buluşuyor.

İstanbul Uluslararası Dans Festivali neredeyse 80 ülkeden dansseverleri aynı şehirde buluşturuyor ve 5.000’den fazla dansçı burada yeteneklerini sergiliyor. Bu festivalde ne tür danslar göreceğiniz konusunda merak içinde olduğunuzu hissediyoruz. Merakınızı giderelim; Latin dansları, salsa, bachata, kizomba, zumba, tango, swing, caz, hip hop, Roman, oryantal, Flamenko, vals, sirtaki, zeybek, vb. dans türlerini bir arada görme fırsatını bu festivalde bulacaksınız. Bir daha bu fırsatı başka nerede bulursunuz merak konusu tabii…

Dört Günlük Dans ve Kültür Şovu!

Burada 80 dans şovu ve gösteri düzenlenecek ve Latin dans dünyasının ünlü komedyen artistleri Moe Flex ve Farid Ferchach da sizlerle beraber olacak. 4 gün sürecek bu festival 28 Mart-2 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek. Dans partilerinden dans derslerine kadar birçok aktivite sizi eğlendirmek için hazır! “Dans etmeyi bilmiyorum ama çok gitmek istiyorum.” diyenleri de unutmamış bu festival. Dansa yeni başlayacaklar için özel program bile yapmışlar! Dans etmeyi tam yerinde öğreniyor olacaksınız, çok şanslısınız. Ayrıca, “Koreografi nasıl yapılır?” diye merak edenler de buraya! Fernando Sosa, Karel Flores, Mistura Movement ve Keskya & Gatica gibi dünyaca ünlü isimlerden koreografi eğitimi alabilir ve gösteri yapma şansı yakalayabilirsiniz.

28 Mart-2 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek bu festival farklı kültürlerin, farklı dans türlerinin ve farklı insanların dansla birleşimini görmek için harika bir etkinlik. Adeta kültür şovu! Amerika’dan Uzak Doğu’ya, Avrupa’dan Afrika’ya dünyanın dört bir yanından insanların tanışması, kaynaşması ve birlik olması için dans etmek yeter bazen. Unutmamanız gereken bir şey daha var. Sloganımız: “İyilik İçin Dans Et!”

Bu renkli festivalin adresi İstanbul! Hemen biletinizi almanız için sizi bu adrese alalım: www.atlasglb.com

 

Write A Comment

thirteen + 14 =