Dünyayı gezmek güzel, yeni yerler keşfetmek güzel… Tek zor olan bilmediğimiz bu dünyalarda bize kol kanat gerecek, yol gösterecek birilerine ihtiyaç duymamız. Neyse ki modern çağla birlikte yol göstericilerimizi artık yanımızda taşıyabiliyoruz. Cebimizden çıkarıyoruz ve istediğimizi soruyoruz kendilerine. Bu yazımızda, daha keyifli geziler için akıllı telefonumuzda hazır bekleyen 7 mobil uygulamayı anlattık.

TripAdvisor

Dünyanın en popüler seyahat uygulaması TripAdvisor, tabii ki bizim akıllı telefonumuzun da başköşesinde. İçerisinde 350 milyondan fazla gerçek ziyaretçi yorumunun bulunduğu uygulamaya en konforlu otelleri, en lezzetli restoranları aramak istediğimizde sık sık başvuruyoruz.

Google Translate

“Eh işte!” seviyesindeki İngilizcemiz ile İngilizcenin hâkim olduğu yerleri keşfetmekte pek zorluk yaşamasak da konu diğer dillere gelince Fransız kaldığımızı inkâr edemeyeceğiz. İşte, burada imdadımıza çeviri uygulaması Google Translate yetişiyor. Son zamanlarda yapay zekâ desteğiyle birlikte daha da güçlü hâle gelen Google Translate’i siz de cebinizden eksik etmemelisiniz. İyi ki duygularımıza tercümansın Google Translate, sen çok yaşa!

Google Haritalar

Seyahate çıkmasak da hemen hemen hepimizin telefonunda olan Google Haritalar; caddelerini, sokaklarını bilmediğimiz şehirlerde kaybolmamızı engelleyen bir pusula adeta. Yazıyorsunuz gideceğiniz müzenin adını, Google Haritalar elinizden tutup götürüyor sizi hemen. Üstüne üstlük internetimiz olmadığı anlarda bile bizi yalnız bırakmaması alkışı hak etmiyor mu sizce de?

XE Currency

Gittiğimiz yere özgü bir lezzeti tatmak için tam bir restoranın kapısından içeri girmek üzereyken, paramızın bittiğini fark ettik. Döviz almak için bir yer ararken biraz daha hızlı olmak adına XE Currency’i hemen tıkladık ve döviz kurlarına göz attık. Bizim çok işimize yarayan bu uygulama, eminiz sizin de işinizi kolaylaştıracak.

Moovit

Daha çok yer gezmek için daha ekonomik davranmamız ve mümkün olduğunca paramızı cebimizde tutmamız gerekiyor. Bu nedenle biz genellikle toplu ulaşımı kullanarak hem daha fazla geziyoruz hem de tasarruf ediyoruz. Bu anlarda 70’ten fazla ülkede kullanımda olan Moovit uygulaması çok işimize yarıyor. Otobüs, metro ve vapurların güzergah ve saat bilgilerini teker teker önümüze seriyor Moovit!

Uber

Dediğimiz gibi her ne kadar birinci tercihimiz toplu ulaşım olsa da bazı anlarda taksi çağırmamız da gerekebiliyor. İşte, bu anlarda “Hey taksi!” dediğimiz Uber uygulamasına tıklıyoruz. Uber üzerinden taksi çağırarak A noktasından B noktasına gitmek daha pratik bir hal alıyor. Mutlaka bu uygulamayı indirin, başınız sıkıştığı anda Uber sizi istediğiniz yere kolaylıkla ulaştıracaktır.

Lounge Buddy

Sizin için de havaalanlarında aktarma yaparken beklediğiniz süreler azap verici mi? Kitap okuruz, film izleriz, oyun oynarız ama zaman ilerlememe konusunda oldukça inatçıdır. Sıkıla sıkıla oturmak yerine bu zamanları da keyifli anlara dönüştürebiliriz oysa. O zaman size Lounge Buddy uygulamasından bahsedelim. Havalimanlarında neler yapmamız gerektiğini, nerelere gitmemiz gerektiğini anlatan uygulama, inanın bekleme sıkıntınıza çok iyi gelecek.

Uygulamalarınızı indirdiyseniz hemen bir destinasyon belirleyerek Atlasglobal ile oraya uçmaya ne dersiniz?

Write A Comment

one × 3 =